Εγγραφές μαθητών/τριών Δευτέρας (Β) και Τρίτης (Γ) τάξης σχολικού έτους 2023-2024

Πειραιάς, 20 Ιουνίου 2023

Για την εγγραφή των μαθητών/-τριών που πρόκειται να φοιτήσουν το σχολικό έτος 2023-2024 στην Δευτέρα (Β) και Τρίτη (Γ) Γυμνασίου υποχρεούνται οι γονείς των όπως υποβάλλουν από 22 έως 29 Ιουνίου 2023 Υπεύθυνη Δήλωση  του ν. 1599/1986 στην οποία θα δηλώνεται η νομιμότητα της άσκησης της κηδεμονίας, η σειρά του κηδεμόνα πρώτος ή δεύτερος, η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) και ο αριθμός κινητού τηλεφώνου.

Οι εν λόγω Υπεύθυνες Δηλώσεις συμπληρώνονται και από τους δύο εν ζωή γονείς και αποστέλλονται κατά προτίμηση ενυπόγραφα στο e-mail του σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Δεν αποστέλλεται Υπεύθυνη Δήλωση από τον κηδεμόνα από τον οποίο έχει αφαιρεθεί η επιμέλεια του παιδιού.

Εναλλακτικά, οι κηδεμόνες δύνανται να προσέλθουν στο σχολείο στο προαναφερόμενο χρονικό διάστημα για την συμπλήρωση και υποβολή της Υπεύθυνης Δήλωσης.

Για να κατεβάσετε την Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας πατήστε πάνω στη λέξη εδώ

Προσοχή: Στη Υπεύθυνη Δήλωση να διαγράψετε τη λέξη πρώτος ή δευτερος κηδεμόνας που δεν σας αντιπροσωπεύει.