Διδασκαλία και Εκπαίδευση

Σε αυτές τις σελίδες της Ιστοσελίδας του σχολείου μας θα βρείτε ιδέες και προτάσεις για τη διδασκαλία των περισσότερων γνωστικών αντικειμένων.
Ο στόχος είναι να φτιάξουμε ένα βήμα όπου θα παρουσιάζονται πρωτότυπες και ασυνήθιστες δουλειές, φτιαγμένες με κέφι και φαντασία, οπότε κάθε σχετική πρόταση είναι ευπρόσδεκτη.
θα βρείτε συνδέσμους που παραπέμπουν σε δικτυακούς τόπους που έχουν ιδιαίτερα ενδιαφέρον και το οποίο θα μπορούσε να είναι χρήσιμο κατά την εκπαιδευτική διαδικασία. Επίσης θα βρείτε υλικό και άλλα αρχεία τα οποία μπορεί να σας φανούν χρήσιμα κατά τη μελέτη κάποιου αντικειμένου.
Θα βρείτε επίσης εργασίες μαθητών, παρουσιάσεις, προτάσεις για χρήση υλικού ποικίλης μορφής κλπ. Ο στόχος είναι να φτιάξουμε ένα χώρο όπου θα παρουσιάζονταιπρωτότυπες και ασυνήθιστες δουλειές, φτιαγμένες με κέφι και φαντασία, οπότε κάθε σχετική πρόταση είναι ευπρόσδεκτη.
Επειδή μάλιστα θέλουμε να εμπλουτίζουμε το υλικό αυτό συνεχώς, παρακαλούμε να μη διστάζετε να μας στείλετε με email τις δικές σας προτάσεις, τις οποίες θα συνοδεύετε με μία μικρή περιγραφή σχετικά με τη γνωστική περιοχή στην οποία αυτές αναφέρονται.